• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Fragmente sparte.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Nokki

Journeyman
Si buna ziua din nou :)
Nu am poze in legatura cu asta, dar am auzit de la doi colegi, amandoi umani, ca sparturile fragmentelor le au separat la fiecare cladire, nu le au ca mine impreuna.

Precizez ca la cumpararea unei rune cu diamante, sparturile au disparut din ambele locuri, din pretul platit fiind scazut doar sparturile care le avea la acea cladire.


Daca a mai patiti cineva cazul si ar putea sa puna si poze ar fi foarte bine :)
Multumesc.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
"Dar nu îți face griji, Fragmentele sparte nu sunt inutile. Odată ce ai colectat 10 dintre ele, le poți folosi pentru a debloca o rună la alegere (pentru oricare dintre Minunile străvechi)."

Link

No luck, not a bug :)
 

Nokki

Journeyman
Asta stiu. Cred ca nu m-am exprimat eu bine.

De exemplu. Eu primesc fragmente pentru far sau manastire. Cand le bag si se sparg le am separat.
Fragmentele sparte la far, le am la far, si fragmentele sparte la manastire, le am la manastire. Dar daca cumpar o runa cu diamante la far, fragmentele sparte dispar si de la manastire.

A fost doar un exemplu, la mine nu conteaza daca se sparg fragmentele la far sau la manastire, sunt adaugate in acelasi loc.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Asa. Si sus ce scrie, ce text am ingrosat ? :) Fragmentele sparte sunt comune si reprezinta o runa intreaga ce poate fi descoperita la oricare dintre minuni. Apare peste tot dar e una, cum am spus. Nu e nici un bug :)
 

Nokki

Journeyman
Exact asta zic, la ei nu sunt comune :)
De exemplu la o cladire are 4 fragmente sparte, si la cealalta 3. Daca le aveau comune trebuia sa aiba 7. :)
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Care ei ? :D Nume ca sa pot verifica, eu personal nu am vazut asa ceva sau poate fi o problema de refresh. F5 si de fapt sunt 4 peste tot :) Pics or it didn't happen :)))

Edit : "Daca le aveau comune trebuia sa aiba 7" - sa mai explic o data. Nu se aduna nimic, cand spargi o runa apare bucatica la ambele indiferent unde s-a spart... sunt 10 cu totul. Ai spart 10 rune la 100 de minuni (numar pur teoretic), toate 100 apar cu 10 bucati si poti forja una la minunea 69 daca vrei. Clar acum ? :)
 

Nokki

Journeyman
Nu pot sa pun poze ca nu mi s-a intamplat mie, dar am sa incerc sa fac rost de ele :)
Au dat si refresh si aveau la fel, prima oara au crezut ca asa trebuie sa le aiba. Bucatile sparte nu aparea la ambele, aparea doar la cladirea unde s-a spart, asta tot incerc sa zic, si tu imi tot repeti lucrul pe care il stiu deja pentru ca la mine e asa cum zici tu :)

Am sa vorbesc cu ei sa vad daca inca mai au problema asta, unul din e este Dany1985.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Il repet pentru ca bug-urile de acest gen si in general nu sunt la un anumit user. Ori exista in joc urmand anumiti pasi pe orice cont, ori nu exista :)

Edit : Si este exact cum am spus, domnul Dany are fix 4 fragmente si la o minune si la cealalta :)
Va rog eu mult cand mai raportati, dati direct nume de cont (de fapt trebuie chiar userul in cauza sa faca raport, nu prin emisari) si/sau detalii exacte, un print, orice poate usura si clarifica lucrurile. Altfel ma joc de-a mediumul si mama omida, stiu ca sunt bun la asta dar nu asa se face treaba :rolleyes:
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
La ce sa mai revii ? Am verificat, omul are 4 cioburi si la primarie si la scoala de fete, daca la un moment dat nu a avut a dat refresh si s-a intamplat a treia minune :) Reveniti cu pasi daca se intampla mereu sa nu se actualizeze, atunci da.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus