• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Eroare marime divizie

  • Autor subiect DeletedUser616
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser616

Guest
A scazut marimea diviziei de la 60 la 36 !!! De ce ????
 

ULISE

Ascended
Diviziile se calculeaza altfel:

"O primă imagine

Un lucru pe care îl vom schimba este dimensiunea diviziei de luptă. Sistemul general va rămâne la fel cum este acum : poți crește dimensiunea diviziei prin deblocarea tehnologiei corespunzătoare, iar cantitatea de unități pe care o poți trimite în luptă va depinde de asta. Însă, vom schimba valorile de creștere oferite de aceste tehnologii. În loc de +12 pentru fiecare cercetare a tehnologiei de mărire a dimensiunii diviziei, în viitor, vei obține o creștere bazată pe numărul tehnologiei de mărire a dimensiunii diviziei deblocate. Acest lucru va însemna de 3 ori numărul tehnologiei. De exemplu : pentru deblocarea tehnologiei de mărire a diviziei nr. 17 acum obții valoarea de +12 la divizia maximă. În viitor, aceasta va fi +51 (3 x 17 = 51). Desigur, mai multe lucruri trebuie apoi reechilibrate în mod corespunzător, dar această schimbare ne permite să echilibrăm luptele mai bine în viitor."
 

DeletedUser545

Guest
Buna ,nu stiu daca aici trebuie sa ma adresez dar, dupa schimbarea divizilor mi-a disparut cercetarea facuta la divizia 9 si 10 E vorba de multe puncte de cercetare e cumva un bug sau...
 

DeletedUser616

Guest
Problema pe care am sesizat-o acum este si faptul ca s-au resetat toate cercetarile de modernizare marime divizie pe care le-am facut ..iar la recrutare eu aveam cercetat pana la 62 si si acum imi apare ca pot recruta 78 ...e normal ?
 

DeletedUser578

Guest
Si mie mi-au disparut cercetarile legate de divizii ....
 

DeletedUser618

Guest
Sunt foarte contrariat ...am consumat o multime de puncte de cunoastere sa fac cercetarile pentru lvl. 8 si 9 la marime divizie ... si acum ele sunt iarasi necercetate !!! ...am consumat trupe si resurse pentru aceste puncte de cunoastere.
Nu este si nu mi se pare normal ca ele sa dispara pur si simplu !!!
 

DeletedUser294

Guest
Versiunea 1.15 ..... ca să citiți schimbările. Se poate să fie bug din cauză la update. Pentru a fi mai ușor de verificat faceți tichet legat de cercetările mărime divizie.
 

DeletedUser578

Guest
poza.jpg
 

DeletedUser578

Guest
In mod clar nu aveam cum sa activez celelalte cercetari daca aceea nu ar fi fost si ea completata...
 

daymaker

Wizard
Nu au disparut, s-a modificat cercetarea si unele optionale au devenit obligatorii sau au fost mutate mai in fata.
Citeste la versiunea 1.15 la Reechilibrare joc
 
Ultima editare:

ULISE

Ascended
Eu sunt la era orcilor si nu am asfel de probleme, dar cred ca se poate rezolva prin tichet.
In trecut eu am rezolvat multe astfel de sitatii cu tichet si admini au fost foarte receptivi.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Nu au disparut, s-a modificat cercetarea si unele optionale au devenit obligatorii sau au fost mutate mai in fata.

Corect. In plus, unele au fost inversate, respectiv renumerotate, de aici si aparenta ca ar fi fost cercetate anterior. Din cunostintele mele nu e niciun bug legat de schimbarile in meniul de cercetare sau marimea noilor divizii.
 

DeletedUser591

Guest
E bataie de joc! Problema e generala. Toti membrii fratiei mele,inclusiv eu,ne confruntam cu aceeasi eroare. Modernizari care trebuie refacute. Puncte consumate aiurea,cat si mii de unitati de marfa.matase,praf magic,etc... Chiar nu se observa ca ati facut ceva gresit? De bun simt ar fi fos sa recompensati in vre-un fel jucatorii pagubiti. Daca veti continua asa,multi vor renunta la joc.
 

Jooanna

Enchanter
E bataie de joc! Problema e generala. Toti membrii fratiei mele,inclusiv eu,ne confruntam cu aceeasi eroare. Modernizari care trebuie refacute. Puncte consumate aiurea,cat si mii de unitati de marfa.matase,praf magic,etc... Chiar nu se observa ca ati facut ceva gresit? De bun simt ar fi fos sa recompensati in vre-un fel jucatorii pagubiti. Daca veti continua asa,multi vor renunta la joc.

Citeşte cu atenţie
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus